HRDINA Z MÉ KNIHY NA SNĚHU

Zimní učení venku může navázat i na čtenářskou dílnu. Jednu takovou hodinu zažili žáci ze ZŠ Kunratice se svou učitelkou Markétou Vokurkovou. Nechte se inspirovat:

Ve čtenářské dílně (ve třídě) jsme při čtení vyhledávali hrdinu knihy. Může to být člověk, živočich i např. robot. Jeho jméno jsme si napsali na lísteček a vyrazili jsme do zasněženého parku.

Cestou jsme se věnovali také sněhu. Dokázali jsme vymyslet osm různých pojmenování pro jeho druhy. Představte si ale, že seveřané jich mají až 15! V parku jsme vločky důkladně prozkoumali a zvolili jsme nejkrásnější vločku. Byly sice malé, ale víme, že mají šest různých ramen. Ale víte, že žádná vločka není stejná?

Každý jsme si vyzkoušeli na strom vymodelovat hrdinu z knihy a vyfotili jsme si ho i se jmenovkou. Nejrychlejší z nás také vytvořili vlastní vločku z klacíků.

A co jsme dělali po návratu do třídy?
Pěkně v teploučku jsme si vyzkoušeli nejprve poznávat postavu podle popisu. Potom jsme si napsali vlastní popis postavy

Chcete další zimní inspiraci? Více nápadů, jak se dá využít sníh a mráz, naleznete zde:https://ucimesevenku.cz/pomucky-z-nebe-zdarma/

To byl ale pěkný den!

UČÍME se VENKU. Spojujeme učitele, rodiče i odborníky. Podporujeme hru a učení venku jako předpoklad zdravého rozvoje dětí. Seznamte se s týmem tady>> nebo nahlédněte PROČ učit venku>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů