.

 

 

 

 

 

 

 

 

SPOLU VEN

Online kurz,
díky kterému vás to všechny bude venku bavit.

 

.

 

 

 

 

 

 

 

SPOLU VEN

Online kurz,
díky kterému vás to všechny bude venku bavit.

 

Přihlašování bylo ukončeno. Další běh kurzu proběhne na jaře 2024.

Můj plán

NAŠE REALITA

STÁVÁ SE VÁM NĚKDY, …

... že vidíte na internetu skvělé nápady, ale realita venku je jiná?

 

... že už už vyrážíte ven, ale najednou se některé z dětí "zasekne"?

 

... že každé z dětí chce venku jinou hru, jiné místo a z vás se stává rozhodčí?

 

... že se tak moc snažíte, aby byly venku všichni spokojení, že zapomenete na sebe?

CHCETE …

... víc než jen zásobu her ven?

 

... aby čas venku bavil děti i vás?

 

... konkrétní tipy, jak porozumět potřebám dětí i svým vlastním při výpravách ven?

PAK JE KURZ PRÁVĚ PRO VÁS!

Online kurz je otevřen pro všechny, které to láká s dětmi ven. Především pro rodičeprůvodce dětí, kteří se chtějí vyhnout častým neshodám při výpravách s dětmi ven.

DÍKY KURZU ZÍSKÁTE

 

Porozumění POTŘEBÁM DĚTÍ

Hlubší pochopení odlišných potřeb u dětí i nás velkých je zásadní pro vyřešení řady zádrhelů... nejen při výletech ven.

100stránkového PRŮVODCE

Čeká na vás příručka Průvodce společným časem venku. Všechny stránky, rady a hry vám budou oporou i po skončení kurzu.

Čas se zastavit a DÍVAT SE

Získáte příležitost se zastavit, zamyslet a najít vlastní řešení. Ukážeme vám, jak se dívat.

ZKUŠENOSTI odborníků

Průvodce vznikl díky spolupráci zkušených rodičů, lektorů, dětí a psychologů.

PODPORU a sdílení v komunitě

Během kurz vznikne UZAVŘENÁ FB skupina, kde bude možné sdílet své rady, otázky a nápady.

PŘÍSTUP i po skončení kurzu

Všechny materiály budete mít dostupné do konce prázdnin. Kurz můžete projít vlastním tempem a kdykoliv se k němu vracet.

Kurz je akreditovaný MŠMT.
Pro ty, kteří aktivně projdou všechny kroky a otestují je v praxi, jsme připravili osvědčení o absolvování kurzu.

prohlédněte si e-průvodce, kterého získáte

JEN PRO RODIČE ?

Často se nás ptáte, zda je kurz vhodný i pro učitele, vychovatele, asistenty, vedoucí a průvodce dětí.
Odpovědi z praxe najdete níže, v referencích
účastníků z minulých běhů kurzu.

 

Kurz je otevřen VŠEM, koho láká porozumět víc svým i dětským potřebám a vyrazit ven. 

 

PRO KOHO KURZ NENÍ?

Pro ty, kteří chtějí jen sadu nápadů a her na ven s dětmi. Získáte řadu her jako bonus, není to ale hlavní náplní kurzu.

Pro ty, kteří chtějí univerzální návod, který funguje pro všechny. Naopak díky kurzu si poskládáte a otestujete svůj způsob, jak si opravdu užít společný čas s dětmi venku.

 

POKUD NECHCETE JEN NÁVODY,
ALE NAJÍT SVOU VLASTNÍ CESTU VEN

 

WEBINÁŘ o kurzu

CHCETE SE O KURZU DOZVĚDĚT VÍC? 

Nahlédněte pod pokličku, získejte inspiraci ven a potkejte se s průvodkyněmi kurzem Justinou a Annou.

Webinář proběhl v pondělí 29. 4. 2024

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

CHCETE SE O KURZU DOZVĚDĚT VÍC? 

Nahlédněte pod pokličku, získejte inspiraci ven a potkejte se s průvodkyněmi kurzem Justinou a Annou.

Webinář proběhl v pondělí 29. 4. 2024 od 20h.

Pro přihlášené bude dostupný i záznam webináře.

PODROBNOSTI O KURZU

 

Kurz poběží celý měsíc. Začneme 21. května a skončíme 18. června.

Každý týden se otevře nový krok. Upozornění vám přijde e-mailem.

Je jen na vás, kdy, jak rychle a jako hluboko se do kroků ponoříte.

Všechny materiály budete mít stále po ruce. Přístup ke kurzu vám zůstane do konce prázdnin.

MUSÍM BÝT V KONKRÉTNÍ ČAS U POČÍTAČE?

Není žádný konkrétní čas, kdy musíte být na internetu či u počítače nebo mobilního telefonu. Kurz můžete studovat kdykoliv dle svých potřeb a možností. Každý týden se otevře nový krok kurzu a je jen na vás, kdy si během daného týdne krok projdete. K předchozím krokům se můžete kdykoliv vrátit.

 

CO PŘESNĚ MĚ V KURZU ČEKÁ?

1. TÝDEN
PROČ A JAK SE DÍVAT

2. TÝDEN
VROZENÉ POTŘEBY

3. TÝDEN
SPOLU VENKU

4. TÝDEN
HRY, KTERÉ NABÍZÍ VÍC

BONUSY:

Facebook SKUPINA
JEN PRO ÚČASTNÍKY 

Potkejte se se "spolužáky" a podporujte se navzájem. Sdílejte otázky, rady i doplněné pracovní listy. Facebook skupina je dobrovolná, není nutné v ní být.

 PRŮVODCE
100 STRAN INSPIRACE

VÝZVY VEN
NA CELÝ ROK

 

MÍSTA,
KTERÁ NABÍZÍ VÍC

 Kam vyrazit, aby místo lákalo různé členy naší výletní skupiny? Objevíme, co jsme zatím přehlíželi.

prohlédněte si e-průvodce, kterého získáte

jak hodnotí kurz účastníci

aneb 10 pohledů z praxe

"Účast v kurzu změnila můj pohled na naše venkovní aktivity, na potřeby dětí i mě samotné. Předtím jsme se často "zasekávali" už v předsíni. Skvěle zamířenými otázkami jsem byla podpořena v pozorování nás všech. Mohla jsem si lépe uvědomit, kdo co potřebuje, abychom se mohli v klidu vypravit a strávit příjemný čas venku. Jedinečný pro mě je i seznam her a činností podle typu dítěte, s tím jsem se předtím nikdy nesetkala. Díky kurzu jsem si také uvědomila, proč mně samotné někdy je a někdy není venku dobře, a jak to zlepšit. Myslím, že od doby kurzu všichni doma cítíme patrnou změnu."
Kamila Brotánková www.hlinenakuchyn.com
"Průvodce společným časem venku mi přinesl nový pohled na mé děti a jejich potřeby. Dokázala jsem díky němu lépe porozumět a snad i respektovat, že jsou každý jiný a že potřebují jiné tipy aktivit. Stejně tak jsem měla příležitost zamýšlet se nad tím, jaké jsou mé potřeby a jaké aktivity vyhovují mně. Sladit několik různých bytostí dohromady je samozřejmě stále trochu oříšek, ale průvodce obsahuje odkazy na velkou spoustu venkovních aktivit, které v tom mohou pomoci. A musím říct, že celá práce s průvodcem byla dobrodružná a dost mě bavila. Určitě doporučuji průvodce vyzkoušet a ponořit se do dobrodružství objevování jedinečných povah vašich dětí."
Lenka Daňková
"Myslela jsem, že se nedozvím nic nového, ale to se nenaplnilo. Téma vrozených potřeb pro mě nebylo nové, ale popsaly jste to tak, že to krásně zaklaplo a já nad dcerkami a taky sama nad sebou najednou přemýšlela a přemýšlím jinak, a přináší to ovoce. Dala jsem si prostor a čas děti opravdu vědomě pozorovat. Kromě rodičů, kteří mají malé děti, bych kurz doporučila i učitelkám či průvodkyním dětí nejen v mateřských školách."
Zuzana Poláková Mardešićováwww.skoladavinci.cz
"Průvodce se líbí i dětem. Přestože častěji sáhnou po mnohem barevnějších obrázcích, sáhly po průvodci hned při prvním setkání. Díky kurzu jsem se poprvé zamýšlela nad vrozenými potřebami dětí, a ještě více poprvé nad svými potřebami. Zároveň dává nabídku konkrétních nenáročných her při pobytu venku. Děkuji za možnost si kurzem projít a používat průvodce i nadále."
Martina Zakopalováwww.zs.tlumacov.cz
"Kurz Průvodce společným časem venku vám nabídne jiný pohled na sebe i vaše děti venku. Ukáže vám, že i vás to může venku nadchnout, že není třeba děti stále hlídat, vést, napomínat a řídit každý jejich krok. Kurz vám i dětem dá více svobody, více otevře oči a vy si uvědomíte, že někdy je dobré se jen dívat a pozorovat. Kurz mi pomohl porozumět mým vlastním potřebám."
Marlenka, Metůdek a Míša Baťovi
"Na kurzu mě bavilo, že je stručný. Jeden den, jedna stránečka textu a už mi v hlavě běží úkoly; a nepošle/neodemkne se jich nikdy víc najednou. Obzvlášť krásná je kapitola o osmi divech bláta, už kvůli ní budu metodiku každému doporučovat. Je to výborný materiál pro rodiče či prarodiče malých dětí, kteří tuší, že by chtěli být víc venku a nevědí, kudy do toho."
Adéla Hronová Hamplová
"Jsem zvyklá trávit s dětmi hodně času venku a zaujala mě možnost prozkoumat souvislost s teorií typů. Každý týden jsem se těšila, co nového objevím, jakou souvislost mi další pozorování sebe i dětí při hře venku přinese. Navíc se mi díky tomuto kurzu povedlo lépe zorientovat v jednotlivých typech a přesněji určit typ svůj i našich dětí. Průvodce společným časem venku je kurz, který moc ráda doporučuji všem rodičům dětí. Sama bych si ho ráda zopakovala, protože i společnost průvodců kurzu a ostatních účastníků byla velmi příjemná a inspirativní."
Veronika Olejníkováwww.kormidlo.org
"Průvodce společným časem venku je opravdu skvělý, praktický a originální kurz: dala jsem si do spojitosti spoustu věcí a pochopila, proč syn někdy potřebuje mou plnou účast na aktivitách venku, jak to souvisí s jeho osobnostním typem, jak k tomu uzpůsobit má očekávaní a přístup. Dostala jsem plno praktických rad, nápadů na hry venku, které jsou jednoduché, ale přitom krásné a oba si je užíváme. Průvodce je jako taková malá encyklopedie, co dělat s dětmi venku. Kurz vřele doporučuji!"
Jana Přidalová
"Z kurzu jsem byla opravdu nadšená. Nejvíce mě nadchla jeho samotná myšlenka – propojení času stráveného venku s teorií typů – ta je jednoduše geniální. O teorii typů jsem už něco málo věděla, ale až tohle její přenesení pouze na určitou část dne trávenou venku mi pomohlo vidět věci, které jsem doma vidět nedokázala. Prostřednictvím poznámek z pozorování mě Průvodce navedl k potřebám, které by syn mohl mít. Nosím Průvodce od té doby v batohu a je pro nás se synem úžasnou inspirací ve chvílích, kdy nás zrovna nic nenapadá, nebo chceme jen vyzkoušet něco nového. Ukazuje, jak lze skloubit různé potřeby dětí a že i jedno místo dokáže nabídnout spoustu různých možností ke hře. Moc za takového Průvodce i za možnost být součástí kurzu děkuji, nám se synem opravdu pomohl."
Olga Mendlová
"Nadšení, nadšení. Čekala jsem, že to bude moc prima, ale bylo to famózní. Je to hodně promyšlené. Přestože mám s pobytem venku i teorií typů zkušenosti, tohle spojení mě moc bavilo a dozvěděla jsem se spoustu nového. Postupné odhalování a rozkrývání jednotlivých poznání na základě pozorovacích archů je moc prima. Čte se to jako detektivka. Až do velkého finále! Kurz doporučuji každému, kdo má děti a rád by s nimi trávil víc času venku, ale z nějakého důvodu to nejde. Nechce se rodičům či dětem, nebaví je to. A taky těm, kteří sice venku čas tráví, ale mají pocit, že nejsou oni sami (či děti) spokojení, odchody ven jsou náročné apod."
Veronika Peslerováwww.pesleri.blogspot.com

kdo vás kurzem provede?

JUSTINA DANIŠOVÁ

Původně je sice učitelka geologie a biologie, ale víc než kameny teď řeší publikace pro děti, metodiky pro učitele a lektoruje semináře pro rodiče, pedagogy a další průvodce dětí. Tvoří aktivity pro weby ucimesevenku.cz, badatele.cz a jdeteven.cz. Ve Vzdělávacím centru TEREZA pracuje od roku 2003 a postupně ji to od vzdělávání dětí v terénu posunulo k vzdělávání učitelů, lektorů a průvodců dětí.

Se svou rodinou tvoří web svobodnahra.cz, který se snaží ukázat jak zásadní a důležitá je zdánlivě obyčejná dětská hra. V roce 2020 vydala se svým mužem Petrem knihu Svobodná hra – Jak nechat vyrůst radostné, odolné a samostatné děti.  Doma si s dětmi víc hraje, než se učí, a po nocích píše články do časopisů a na blogy. Potkat se můžeme například každý měsíc na stránkách Krásného roku.

Často při testování nových lekcí s dětmi objeví něco úplně jiného, než bylo v plánu. Nejraději řádění, bádání a dětskou hru pozoruje přes hledáček foťáku..

ANNA FISCHEROVÁ

Anna je nejen zásadní opora Učíme se venku, ale také vede anglickou verzi našeho projektu Lessons in Grass (www.lessonsingrass.com), která podporuje na cestě ven zájemce z celého světa.

Vystudovala environmentalistiku a anglistiku, učila děti od MŠ po VOŠ a v několika organizacích se věnovala environmetálnímu a globálnímu rozvojovému vzdělávání. Má 3 děti a venku je jim společně často lépe než uvnitř. Jak říká: "Volný prostor, zeleň a pohyb vždy spolehlivě vyrovnají dětské neshody i nepohodu a rozpustí stres z nekonečného seznamu úkolů, který nám všem občas víří hlavou. Venku dokážeme být více spolu a v přítomnosti."

Má velkou citlivost, trpělivost a kreativitu při práci s dětmi. Krom Učíme se venku je lektorkou anglického jazyka. Kouzlí s texty v češtině, angličtině i francouzštině. Jezdí a síťuje iniciativu učení venku ve světě. Vše co tvoří, je víc než dokonalé a vyladěné.

ŠÁRKA DOLEŽALOVÁ KŘEPELKOVÁ

Přestože vystudovala speciální biologii se zaměřením na ekotoxikologii a environmentální studia, vždycky ji to táhlo k pedagogice a psychologii. I proto se v rámci doktorského studia Ekopsychologie věnuje otázce, co dětem přináší kontakt s přírodou a proč by v ní měly trávit více času. V TEREZA, vzdělávací centrum, z.ú. pracuje od roku 2020 pro Učíme se venku, kde podporuje učitele a průvodce dětí na jejich společné cestě ven.

Už více než deset let je lektorkou zážitkové pedagogiky v Prázdninové škole Lipnice. Vytváří hry a metodiky pro děti i dospělé, ze kterých čerpají zkušenosti a poznatky využitelné v reálném životě. V projektu Buď svá podporuje mladé dívky a ženy na cestě do ženského světa. Zároveň vytváří prostor pro ženské kruhy, původní tradice spojené s přírodou a kouzlí s bylinkami jako Tvůrkyně života.

Nedokáže dělat jen jednu věc, všechny její oblasti ale propojuje příroda jako nekonečný prostor pro sebepoznání a překonávání výzev, ideálně s batohem na zádech.

JUSTINA DANIŠOVÁ

Původně je sice učitelka geologie a biologie, ale víc než kameny teď řeší publikace pro děti, metodiky pro učitele a lektoruje semináře pro rodiče, pedagogy a další průvodce dětí. Tvoří aktivity pro weby ucimesevenku.cz, badatele.cz a jdeteven.cz. Ve TEREZA, vzdělávací centrum, z.ú. pracuje od roku 2003 a postupně ji to od vzdělávání dětí v terénu posunulo k vzdělávání učitelů, lektorů a průvodců dětí.

Se svou rodinou tvoří web svobodnahra.cz, který se snaží ukázat jak zásadní a důležitá je zdánlivě obyčejná dětská hra. V roce 2020 vydala se svým mužem Petrem knihu Svobodná hra – Jak nechat vyrůst radostné, odolné a samostatné děti.  Doma si s dětmi víc hraje, než se učí, a po nocích píše články do časopisů a na blogy. Potkat se můžeme například každý měsíc na stránkách Krásného roku.

Často při testování nových lekcí s dětmi objeví něco úplně jiného, než bylo v plánu. Nejraději řádění, bádání a dětskou hru pozoruje přes hledáček foťáku..

kdo další tvořil kurz?

ŠÁRKA MIKOVÁ 

Šárka není jen tak obyčejná psycholožka. Pomáhá dětem i dospělým objevit své vrozené potřeby, silné stránky i pochopit to, jak různí jsme a jak se vzájemně doplňovat a obohacovat.

Důležitý člen týmu, který tvořil  Průvodce společným časem venku. Šárka radí rodinám, realizuje rozvojové programy pro školy, firmy a neziskové organizace. Prostřednictvím Teorie typů umožňuje lidem stavět sebeúctu na vrozených vlohách.  Je autorkou knih „Nejsou stejné:  Jak díky Teorii typů porozumět dětem i sami sobě“ a „Ani mámy Nejsou stejné: Jak si mateřství užít, ne ho jenom přežít“. Venku ráda píše texty, sportuje nebo tráví čas dlouhými procházkami. Více o Šárce na teorietypu.cz.

VERONIKA PESLEROVÁ

Veronika je velká inspirace nejen pro chození ven a výlety po celé ČR s velkou, různorodou a akční tlupou dětí kolem sebe. Na jejím blogu najdete moře nápadů, co objevovat a tvořit s dětmi.

Je také knihovnice a náruživá čtenářka, lektorka, líná zahradnice, máma čtyř dětí ve věku dvou až dvanáct let a učitelka nejstarších dětí v domácím vzdělávání. Je ráda venku, nejlépe s celou rodinou. Miluje vítr ve vlasech, borovice, lesní jahody, chození bosky, vůni hlíny po dešti, tvoření, podzimní barvy, hory, skály, kořeny a kameny, knihy a celou tu rodinnou partu kolem sebe.  Autorka inspiračního blogu: pesleri.blogspot.com.

S Veronikou se budete potkávat ve Fb skupině.

ANDREA TLÁSKALOVÁ

Andrea je zástupce výjimečných pedagogů, kteří nejen při hraní a učení venku umí střídat různorodé styly výuky, tak aby naplnili odlišné potřeby žáků a studentů. Děti v její třídě opravdu vyrostou. 

Neuvěřitelně aktivní a všestranná paní učitelka na ZŠ J. V. Sládka ve Zbirohu. Jak říká: „Moje cesta k učení venku byla přirozená. I když jsem městské panelákové dítě, příroda mě vždy lákala. Přirozeně jsem se tu naučila nejen spoustu věcí o přírodě, ale při vyjížďkách na koních se mi nejlépe učila i slovíčka, vzorečky, básničky. Od přírody jsem se naučila i mnohé o sobě. To všechno bych ráda zprostředkovala i dětem."

online kurz

SPOLU VEN

Hodnota kurzu je 3 200,-.

Cena měsíčního kurzu je díky podpoře našich partnerů 1 390 Kč
nebo 60 EUR
.

 

Čeká vás 30 dní inspirace, to je 46 Kč za den.

 

Přihlašování končí 16. května 2024

 

Zbývá:

MÁTE OTÁZKY?

Napište na: kurzy@ucimesevenku.cz 

Volejte na: 723 23 40 28

KURZ V ČÍSLECH:

 

0
STRAN PRŮVODCE
0
TÝDNY
0
HER A VÝZEV VEN
0
CHUŤ VEN

 

TĚŠÍME SE NA SPOLEČNÝ ČAS V KURZU!