KONTAKT

 

E-MAIL

tym@ucimesevenku.cz

TELEFON

+420 723 234 028
0
ÚČASTNÍKŮ ON-LINE KURZU
0
SLEDUJÍCÍCH NA FACEBOOKU
0
ČLENŮ FB SKUPINY
0
SLEDUJÍCÍCH NA INSTAGRAMU
0
ZAPOJENÝCH ORGANIZACÍCH

ZAKLÁDAJÍCÍ ORGANIZACE

UČÍME se VENKU spojuje mnoho organizací. Kdo to ale celé spískal?

V TEREZE věříme, že velké změny začínají od nejmenších. Vzděláváme už přes 90 000 dětí, aby tvořily společnost přátelskou k přírodě. 

Chaloupky, o.p.s. se dlouhodobě zabývají výukou venku, mimo jiné s důrazem na využití školních zahrad.

Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání je jedna z největších a nejstarších organizací v ČR které se věnují EVVO.

 PARTNERSKÉ INSTITUCE

Tyto instituce podporují učení venku. Děkujeme!

 PODPOROVATELÉ

 SPOLUPRACUJÍCÍ ORGANIZACE

Společně dokážeme více než sami. Jedou v tom spolu s námi:

TÝM UČÍME se VENKU:

Seznamte se s týmem, který vše dává dohromady:

Martin Kříž

vedoucí pobytového ekocentra Chaloupky Kněžice
Pobytu dětí venku v přírodě se věnuji celý život, ať už dobrovolně jako vedoucí oddílu, táborů, šéf dětské organizace a nebo profesionálně jako vedoucí ekocentra. Vzdělávám kantory a píšu metodiky, které pomáhají učitelům i oddílovým vedoucím učit a vzdělávat se v zahradě a v přírodě. Tvořím výukové programy pro děti a snažím se všemi prostředky motivovat učitele, aby vyšli s dětmi ven do přírody a učili se s nimi venku.

Justina Danišová

metodička v TEREZE, autorka www.svobodnahra.cz
Pozorování dětí při jejich objevech, hrách a učení venku mi dává každý den důkazy, jak ohromná příležitost pro rozvoj studentů, malých dětí i nás učitelů, nabízí nejen příroda, ale také centra měst plné domů, architektury i nové městské divočiny. To vše jsou učebny, které startují u dětí víc zájmu, otázek i vnitřní motivace. “Nature is not a place to visit. It is home.” Gary Snyder

Šárka Doležalová Křepelková

metodička v TEREZE
Bytí v přírodě je pro mě přirozenou součástí lidského života. Já přírodu vyhledávám už od dětství – jak sama, tak při neformálním vzdělávání dětí i dospělých. Děti jsou v přírodě spokojené, mají násobně více různorodých podnětů, příroda je ideálním prostředím pro jejich učení a rozvoj. V rámci PhD. studia ekopsychologie se zabývám otázkou, co dětem bytí venku v přírodě přináší, a přijde mi důležité tyto poznatky převádět do praxe. Ráda bych dospěla do bodu, kdy bude normální, že děti tráví většinu svého času venku.

Petr Daniš

ředitel vzdělávacího centra TEREZA
Rád bych přispěl k tomu, aby děti zase běhaly, učily se a objevovaly svět venku. Myšlenka na UČÍME se VENKU ve mně zrála několik let. Když jsem pracoval na knížce "Děti venku v přírodě: ohrožený druh?", potvrdil jsem si, jak moc děti potřebují být venku pro své zdraví i učení. Mluvil jsem o tom s odborníky, učiteli i rodiči a cítil, že mnoho z nich vnímá tuto potřebu dětí, ale nikdo moc neví, jak ji v dnešním světě naplnit. Došlo mi, že mluvit o tom nestačí, že je čas sebrat odvahu a začít něco dělat.

Jiří Vorlíček

metodik Lipka - školské zařízení pro environmentální vzdělávání
Zjistil jsem, že učitelé zapomněli, jak učit venku v reálném světě. Možná by chtěli učit venku, ale neví, jak na to.  Záleží mi na tom, aby učitelé znovu získali tuto dovednost a přesvědčení, že okolí školy má pro výuku větší potenciál, než školní třída. Lipka, kde pracuji, se snaží prostřednictvím vzdělávání pedagogů vrátit do škol zahrady, praktické činnosti a venkovní výuku.

Tereza Boháčová

metodička v TEREZE
S dětmi do přírody vyrážím pravidelně už několik let – v turistickém oddíle a v rámci ekologických kroužků. Baví mě pozorovat, jak jsou přírodou pohlceny, jaké mají venku nápady, jak přirozeně získávají mnoho dovedností a znalostí nejenom o přírodě. Přála bych si, aby toto zažívaly i děti, které do turistických oddílů či ekologických kroužků nechodí. Chci podporovat učitele a pomoci jim získat jistotu, že přenášení výuky ven má smysl.

Chcete se přidat?

Také podporujete učení venku? Napište nám na tym@ucimesevenku.cz .

Nejčtenější články blogu

Sněží? Nebo teprve bude? Rozhodně využijte všestranně použitelné bílé pomůcky až napadají. Vyzkoušejte je, než roztají. Vyrazit…
Celý článek
Jarní byliny nabízí skvělou příležitost k bádání a hledání vztahů v přírodě. Děti mohou díky pozorování a pár informacím…
Celý článek
Někdy je těžké odtrhnout děti od obrazovek, a to i například ve škole o přestávkách. Mobil, tablet, počítač jsou pro…
Celý článek
V tomto článku přinášíme 8 otázek, na které se učitelé i ředitelé škol ptají nejčastěji.  S odpověďmi nám pomohla Mgr.…
Celý článek