5 důvodů PROČ UČIT VENKU i lidské tělo.

PROČ UČIT VENKU LIDSKÉ TĚLO?

Proč toto časté téma raději neudělat ve třídě jako obvykle? Vyzkoušejte rozdíl na vlastní kůži. Verze venku nabízí víc. Jen si to někdy neuvědomujeme:

5. DŮVODŮ PROČ UČIT VENKU i LIDSKÉ TĚLO

IMG_6832

1. UVOLNĚNÍ a pak LEPŠÍ SOUSTŘEDĚNÍ – při hledání přírodnin se děti přirozeně vyběhají, proskáčou, uvolní. Jejich mozek pak nové zážitky, informace a souvislosti chápe mnohem silněji.

2. ŘEŠENÍ PROBLÉMŮ – pokud dětem nepřipravíme všechny pomůcky „až pod nos“ musí při hledání přírodnin (co z čeho uděláme) zapojovat daleko víc dovedností – vyhodnocovat, porovnávat, pracovat se svou chybou, hodnotit, spolupracovat a další. Je to úžasný trénink, který ve třídě obvykle nefunguje tak intenzivně.

3. ZKOUMANÍ VLASTNOSTÍ – když děti vybírají vhodné přírodniny, znovu prozkoumávají jaké dřevo je ohebné, kde lze snadno odloupnout kůru, jak se liší tvary listů a podobně. Najednou získávají ohromné množství informací a zkušeností, protože právě teď je potřebují.

4. ZNALOSTI a SOUVISLOSTI – při práci s přírodninami se děti znovu setkávají s druhy stromů. V praxi objevují, že ne všechny druhy stromů mají ohebné tenké větvičky, nebo opět zjišťují, jaké barvy listů jsou typické pro který druh.

IMG_7053

5. EMOCE – venku se propojují starší informace s novými souvislostmi a zkušenosti. Navíc venku je vše spojeno se silnými pozitivními emocemi, takové informace náš mozek uchovává mnohem raději a snadněji si je vybaví.

VÁHÁTE JAK? VYZKOUŠEJTE:

Snadnou aktivitu: KOSTLIVEC NA CHODNÍKU, nebo celou lekci LIDSKÉ TĚLO UVNITŘ VENKU.

IMG_8183

Pokud vás lákají obrázky, pak doporučujeme FOTOPŘÍLOHU lidské tělo.

Na vlastní kůži můžete, otestovat i hru na jdeteven.cz – „živá“ MĚŘIDLA DO PŘÍRODY

Bádání s lidským tělem si můžete užít i na webu Svobodna hra

IMG_6952

Budeme rádi za sdílení vašich zkušeností, nápadů, rad, otázek. Můžete psát do komentářů tady pod článkem, nebo v uzavřené skupině na fb.

Přejeme báječné dny, nejen při objevování lidského těla venku.

UČÍME se VENKU. Spojujeme učitele, rodiče i odborníky. Podporujeme hru a učení venku jako předpoklad zdravého rozvoje dětí. Seznamte se s týmem tady>> nebo nahlédněte PROČ učit venku>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů