Video seminář UČÍME SE VENKU

Staňte se účastníkem semináře Učíme se učit venku s Andreou Tláskalovou a během 18 minut zažijte tříhodinový seminář.

Seminář byl zaměřený na seznámení s učením venku a ukázky aktivit v různých předmětech. Najdete v něm inspiraci pro matematiku, český jazyk, přírodovědu, i tělocvik.Na začátku je vždycky dobré se s dětmi protáhnout, aby se pak lépe a intenzivněji soustředily na práci. Proto se začalo protahovací abecedou. Můžete se také inspirovat, jak venku procvičovat kupříkladu vyjmenovaná slova, rody nebo antonyma. S obyčejnými klacky vyzkoušíme těžiště a zlomky a zároveň procvičíme koordinaci. Dozvíte se, co je dětmi tolik oblíbený destrukční deník a jak můžete společně pantomimicky vyjádřit přizpůsobení živočichů různým klimatickým podmínkám.Seminář proběhl v ZŠ Zbiroh a konání semináře nezabránilo ani to, že povinnou výbavou lektorky byl ochranný štít a roušky pro účastníky. Andrea i ostatní seminář na školní zahradě zvládli statečně. 

Celý seminář, který má po sestříhání 18 minut, najdete tady:Zároveň nabízíme ke stažení podklady a pracovní listy, které jsou ve videu používány:

UČÍME se VENKU. Spojujeme učitele, rodiče i odborníky. Podporujeme hru a učení venku jako předpoklad zdravého rozvoje dětí. Seznamte se s týmem tady>> nebo nahlédněte PROČ učit venku>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů