Loučení s létem – VLAŠTOVKIÁDA

V čase přicházejícího podzimu je načase definitivně se rozloučit s letošním létem. Jak to pojali v družině v Berouně s námi sdílela paní družinářka Květa Hrbáčková. Nechte se zlákat tématikou odlétajících ptáků


Ještě nedávno jsme vítali naše posly jara a nyní, po několika měsících, se s nimi loučíme. Odlétají do teplých krajin, kde najdou svoji obživu v zimních měsících. U nás vyvedli mláďata a nyní se i s nimi stěhují na jih. Čeká je dlouhá a daleká cesta, kterou možná ne všichni přežijí.

Děti z naší školní družiny se již tradičně v září loučí s našimi stěhovavými ptáky. Uspořádali jsme vlaštovkiádu jako symbol loučení. Nejprve jsme si o stěhovavých ptácích povídali, starší děti skládaly i verše s tematikou končícího léta.

Léto končí
Léto končí, léto končí,
s ptáky se loučí.
Jiřičky, jiřičky,
zpívaly jste písničky.
Čápi letí s vlaštovkami,
setkají se s lidičkami.
Do jiných krajů za teplem,
setkají se tam s vedrem.
Ptáci s jarem přiletí,
lidé je zase uvidí.

3. skupina – Veverušáci, Beroun – Závodí

V odděleních jsme si vyrobili papírové vlaštovky. Pro někoho je to věc jednoduchá, pro někoho naopak složitá. Něco nového zažívají hlavně naši prvňáčci.

Po složení vlastního modelu se všichni připravili na společný let. Každé oddělení se přesunulo na své místo, odkud vypouští své vlaštovky. Na závěr jsme vyrábění i létání společně sdíleli a povídali jsme si, které vlaštovky létaly hladce a nejdéle a tedy by se asi střídaly ve vedení hejna, aby bezpečně našlo rychlou cestu na jih.


Další PTAČÍ LEKCE

Další nápady na aktivity a lekce s ptačí tematikou najdete v naší LABORATOŘI na webu:

Nebo vymyslete nějaké vlastní a podělte se o ně s námi v komentářích nebo ve facebookové skupině Učíme se a hrajeme si venku.
Jak jste podzim přivítali vy?

Tento článek vznikl díky podpoře Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Děkujeme.

UČÍME se VENKU. Spojujeme učitele, rodiče i odborníky. Podporujeme hru a učení venku jako předpoklad zdravého rozvoje dětí. Seznamte se s týmem tady>> nebo nahlédněte PROČ učit venku>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů