TĚLOCVIČNA

Pohyb venku je přirozená výzva.

Pro děti i pro učitele, a to nejen učitele tělocviku.

HOUPAČKY

Prkno, kulatina, kámen či cihla. Nic víc není třeba. A může začít nejen hodina tělocviku, ale i fyziky. Děti okamžitě přirozeně hledají rovnováhu, pracují s těžištěm. Padají, radují se, objevují. Pro jedno dítě stačí krátké prkno. Větší prkna umožňují balancování i ve skupinách, což je další výzva.

věk: MŠ, ZŠ, čas: 5 - 20 minut, kdy: celoročně (v zimě skvělé zahřátí)

LOVENÍ LISTÍ

Podzimní rychlá pohybová hra. Venku na vyznačeném prostoru děti chytají co nejvíce listí, nebo se naopak nesmí padajících listí dotknout - jsou to např. bomby. Pokud nefouká, polovina třídy sebere listí a vyhazuje druhé půlce do vzduchu, pak se vystřídají. Jednoduchá hra, která se dá využít místo rozehřátí či na vypuštění přetlaku.

věk: MŠ, 1. - 5. třída , čas5 - 20 minut, kdy: na podzim v období padajícího listí

OPIČÍ DRÁHY

Podobně jako v tělocvičně si lze vytvořit báječnou opičí dráhu i venku. Venkovní prostředí navíc nabízí nové výzvy. Lze využít nové překážky (přeskok keře či potoka, šplh na kmeny, balancování na kamenech atd.). Pro všechny je to oživení a test pohybu ve skutečném terénu. Osvědčilo se po prvních pokusech zapojit do tvorby dráhy i děti. Mají nové nápady a opět se zvyšuje vnitřní motivace pro akci.

věk: MŠ, ZŠ, SŠ, čas: 20 - 40 minut, kdy: celoročně (i na sněhu)

BEZPEČNÉ BOJOVÉ HRY

Jak bezpečně v akci vypustit přetlak. Jak pohybem posílit bojového ducha i schopnost empatie? Připravujeme tipy na bojové hrátky, které zapojí tělo i vypustí přetlak špatné nálady.

 

METODIKU a FOTONÁVOD připravujeme

Venku se můžeme učit systematicky po celý rok.

S metodickými postupy a materiály, které prověřily tisíce škol z celého světa. Vyberte si, co nejvíce prospěje vaší škole či třídě.

PROČ KVETOU TAK BRZY NA JAŘE?

Jarní byliny nabízí skvělou příležitost k bádání a hledání vztahů v přírodě. Děti mohou díky pozorování a pár informacím…

Celý článek

MOJE CESTA VEN rozhovor s Mgr. Andreou Tláskalovou

Moje cesta k učení venku byla přirozená. I když jsem městské panelákové dítě, příroda mě vždy lákala a…

Celý článek

Co přináší CESTA VEN učiteli?

Člověk se mění a mění se i svět kolem něj. A tak jsem se měnila i já…

Celý článek