NASTARTUJTE CESTU VEN

28. září začíná podzimní online kurz

UČÍME SE VENKU

 

Během 10 týdnů zjistíte,
jak snadné, zábavné, a přitom účinné, je učit venku.

 

Díky kurzu získáte

nový impuls

Budete chtít začít učit venku a začnete. Ujistíte se, že to oravdu jde. Během 10 týdnů se stihne víc než za jednodenní seminář. Můžete odstartovat skutečnou změnu. A bude to bavit vás i děti.

praktické zkušenosti

Dostanete metodický základ a příklady od zkušených učitelů. Hlavně ale díky výzvám jednotlivých kroků získáte vlastní zkušenosti ve své třídě či dětské skupině.

spoustu inspirace

Získáte přehled, kde a co sledovat. Zdroje nápadů na hry, pomůcky, videa a metodické materiály. Připravené pracovní listy. Zjistíte, že lze venku učit opravdu všechno.

profesionální podporu

10 kroků kurzu budeme procházet postupně, budeme sdílet své úspěchy i překážky. Společně najdeme cestu ven.

komunitu

Své rady i otázky můžete sdílet s dalšími spolužáky v kurzu. Vytvoříte si síť kolegů, které láká učení venku. Zjistíte, že na učení venku zdaleka nejste sami.

přístup i po skončení kurzu

Všechny materiály budou dostupné až do konce školního roku 2021/2022. Kurz můžete projít vlastním tempem a kdykoliv se k němu vracet.

osvědčení

Kurz je akreditovaný MŠMT. Účastníci, kteří projdou všech 10 kroků, získají na závěr osvědčení o absolvování e-learningového kurzu Učíme se venku.

JE KURZ PRÁVĚ PRO VÁS?

 

Online kurz Nastartujte cestu ven je otevřený pro všechny, které to s dětmi láká ven a zatím moc nevědí, jak na to. Největší přínos bude mít pro práci s dětmi 1. stupně ZŠ.

Hledáte způsob, jak učit děti venku?

Cítíte, že potřebujete nakopnout a rozšířit obzory?

Oceníte konkrétní tipy, jak výuku naplánovat, rozvrhnout, určit cíl, najít místo, kam vyrazit?

Chcete, aby učení bavilo vás i vaše žáky?

Pokud chcete začít učit děti venku, je kurz právě pro vás.

Často nám píšou i učitelky MŠ, vychovatelky z družiny, asistentky, vedoucí a průvodci dětí obecně, zda je kurz vhodný i pro ně.
Odpovědi najdete níže, v referencích účastníků z minulých kurzů.

 

 

MUSÍM BÝT V KONKRÉTNÍ ČAS U POČÍTAČE?

Není žádný konkrétní čas, kdy musíte být na internetu či u počítače nebo mobilního telefonu. Kurz můžete studovat kdykoliv dle svých potřeb a možností. Každý týden se otevře nový krok kurzu a je jen na vás, kdy si během daného týdne krok projdete. Ke předchozím krokům se můžete kdykoliv vrátit. Během kurzu budou dvě online sdílení zkušeností naživo, kterých se můžete nebo nemusíte účastnit.

 

 

WEBINÁŘ ke kurzu ZDARMA

Chcete vědět víc? Nahlédnout do kurzu a potkat se s průvodkyněmi kurzem? Přihlašte se na webinář zdarma. Stručně v něm představíme 10 kroků kurzu i podrobnosti o kurzu a odpovíme na vaše otázky.

Pondělí 30. 8. 2021 od 18:30 do 19:30.
Pokud se vám termín nehodí, můžete se podívat ze záznamu.

PODROBNOSTI O KURZU

 

Kurz začne 28. září a skončí 7. prosince.

Dohromady nás čeká 10 společných týdnů.

Každý týden kurzu se otevře nový krok. Upozornění vám přijde e-mailem.

Je jen na vás, kdy, jak rychle a jako hluboko se do kroků ponoříte.

Čekají vás dvě online sdílení zkušeností naživo s dalšími účastníky kurzu.

Přístup k rozcestníku kurzu vám zůstane i po jeho skončení.

Všechny materiály pro svůj rozvoj budete mít stále po ruce.

Jakými kroky vás v kurzu provedeme?

ONLINE KURZ - 10 KROKŮ VEN

1. KROK
PROČ VEN - MOTIVACE

2. KROK
CO S SEBOU - VYBAVENÍ VEN

3. KROK
KDE UČIT - OKOLÍ ŠKOLY

4. KROK
VENKU PO CELÝ ROK

5. KROK
 PLÁNOVÁNÍ VÝUKY VENKU

6. KROK
METODY A ROLE VENKU

7. KROK
SPOLEČNĚ VEN 

8. KROK
HODNOCENÍ VENKU

9. KROK
VOLNÝ ČAS VENKU

10. KROK
UČENÍ MÍSTEM I PRO MÍSTO

 


OHLÉDNUTÍ ZA KURZEM

PODPORUJÍCÍ KOMUNITA

Součástí kurzu je uzavřená FB skupina, kde poznáte své spolužáky, můžete sdílet své nápady i otázky s ostatními a získat podporu od ostatních.

JAK HODNOTÍ KURZ ÚČASTNÍCI

aneb 11 pohledů z praxe

Proč doporučuji online kurz Učíme se venku? Protože vám pootevře dveře k učení venku ze všech stran a najdete zde online partu stejně naladěných nadšenců. Kurz vás po krůčcích provede zákoutími v cestě k učení venku a bude vám oporou i po úspěšném absolvování. Přeji vám všem šťastnou cestu 🙂
Andrae Tláskalová, zkušená venkovní učitelka ze ZŠ Zbiroh
„Kurz je plný výborných nápadů, inspirací, metod, fotografií, pracovních listů... Myslím, že by jím měl projít každý učitel/ka povinně 🙂 Moc Vám za něj děkuji a přeji spoustu dalších dobrých nápadů."
Monika Pešatová, p. učitelka ze ZŠ Slatiňany
"Na první hodině v září dostali moji žáci bílý papír, který měli popsat tím, co by chtěli v hodinách dělat. Každý žák napsal, že by se chtěl učit venku. Přihlásila jsem proto do kurzu, abych získala podněty, impulsy, inspiraci, ukázky dobrých hodin a hlavně argumenty pro diskusi s vedením. A to se povedlo. A dostala jsem ještě mnohem víc. Hlavně chuť nevzdávat se a zkoušet znovu a znovu. Spousta materiálů pro mě znamenala AHA-efekt."
Jana Drábková, p. učitelka z 10. ZŠ Plzeň
Setkání s Učíme se venku a Justínou mě změnilo život. Naučila mě důvěřovat dětem, že se dovedou vzdělávat a bavit se současně. V kurzu potkáte spoustu zajímavých osobností. Pojďte se se všemi seznámit a načerpat skvělé nápady nejen pro učení v přírodě. Těším se na Vás
Markéta Vokurková, zkušená venkovní učitelka ze ZŠ Kunratice
"Pracuji jako vychovatelka ve školní družině. Náš čas venku se doposud omezoval na hraní si na houpačkách, kolotoči a na míčové hry na hřišti. Uvědomovala jsem si, že s dětmi chodím ven málo a mám obavy, že tam budou zlobit. Kurz mi přinesl nový pohled, i přes to, že je spíše zaměřen na učitele. Našla jsem v něm řadu podnětů, které mohu zkoušet v praxi a zkoumat, jak na to děti reagují a co to dělá se mnou. Jsem na začátku svého přehodnocování a změny celého přístupu. Děkuji."
vychovatelka v družině, ZŠ Zbytiny
"Celkově zajímavé pro učitele na 1. stupni, učení venku se dá využít ve všech předmětech. Povšimnutí si věcí, které jsme dříve nevnímali a jejich využití. Zlepšení vztahu učitel - žák, větší motivace k učení pro děti i učitele. Objevování nových věcí. Radost z nadšení žáků. Zajímavé výsledky. Jak z mála udělat hodně, ze zdánlivě obyčejného udělat zajímavé a důležité."
Helena Malá, p. učitelka ze ZŠ Starý Plzenec
Tento kurz srozumitelnou formou předává praktické návody, jak zapojit do výuky venkovní prostředí. V poměrně příjemném tempu, které se dá stíhat, ukazuje jednotlivé kroky (motivace, plánování, metodika, učení venku...). Já jsem byla opravdu nadšená!
Radka Otáhalová, p. učitelka z Montík Hranice
"I když je kurz převážně zaměřen na ZŠ a já učím v mateřince, získala jsem spousta nápadů, pracovních listů, tvoření, ze kterých budu čerpat. Vše si lze přizpůsobit, zjednodušit či obměnit i na nižší věk."
Pavlína Vlásková, p. učitelka z MŠ
Tento kurz se dotýká mnoha aspektů učení, které je dobré míti na paměti. Je tu vše na jednom místě, člověk nemusí hledat, co vše bude potřebovat, nemusí zkoušet a dělat zbytečné chyby. Mnoho věcí před ním zkusil někdo jiný a nabízí tuto svoji zkušenost pro zkrácení cesty. Ale hlavně, díky tomuto projektu víme, že v tom nejsme sami. Nepochopení rodičů, nepochopení kolegů. To mi bralo na začátku hodně energie, kterou jsem mohla vložit do samotných lekcí pro děti.
Eva Pospíchalová, zkušená učitelka ze ZŠ Chotěboř
Staňte se součástí smysluplného, profesionálně vedeného kurzu, který ve Vás vzbudí motivaci vyrazit ven a vlastně to chtít pořád - být venku ať už "jen tak" nebo s jasným plánem a záměrem, co chcete dětem při pobytu venku předat. Kurz Vám nabídne nejen nápady na venkovní činnosti, ale také významný prostor pro to, podívat se na sebe jako na průvodce/pedagoga a na své pracovní metody tak trochu "pod lupou". Získáte příležitost vidět se novou optikou a zároveň se podívat pod pokličku jiným institucím. Je fajn vykouknout ze své bubliny!
Katka Simajchlová, průvodkyně ze školičky Montessori andílci v Litoměřicích
Jste také učitelé, co dávají přednost tištěné hmatatelné publikaci před virtuálnem? Věřte, tento kurz je i pro Vás. Taky jsem si myslela, že bez zhmotněné metodiky v deskách tyto kurzy nejsou nic pro mě. Ale věřte, že dostanete tolik trvalých návodných odkazů se zkušenostmi od tolika lidí, že by to žádná svázaná metodika neobsáhla. A hlavně, odkazy ač trvalé, tak k nim stále přibývají další a další nápady, co se dá jak udělat jinak a co kdo kdy odzkoušel. A žádná vázaná metodika se vám v knihovně neaktualizuje. Nemluvě o pracovních listech jednoduše ke stažení. Mohu hen doporučit.
Monika Hošková, ZŠ Dobiášova Liberec, učitelka PŘ, CH a pracovních činností

KDO VÁS KURZEM PROVEDE?

ŠÁRKA DOLEŽALOVÁ KŘEPELKOVÁ

Přestože vystudovala speciální biologii se zaměřením na ekotoxikologii a environmentální studia, vždycky ji to táhlo k pedagogice a psychologii. I proto se v rámci doktorského studia Ekopsychologie věnuje otázce, co dětem přináší kontakt s přírodou a proč by v ní měly trávit více času. V TEREZA, vzdělávací centrum, z.ú. pracuje od roku 2020 pro Učíme se venku, kde podporuje učitele a průvodce dětí na jejich společné cestě ven.

Už více než deset let je lektorkou zážitkové pedagogiky v Prázdninové škole Lipnice. Vytváří hry a metodiky pro děti i dospělé, ze kterých čerpají zkušenosti a poznatky využitelné v reálném životě. V projektu Buď svá podporuje mladé dívky a ženy na cestě do ženského světa. Zároveň vytváří prostor pro ženské kruhy, původní tradice spojené s přírodou a kouzlí s bylinkami jako Tvůrkyně života.

Nedokáže dělat jen jednu věc, všechny její oblasti ale propojuje příroda jako nekonečný prostor pro sebepoznání a překonávání výzev, ideálně s batohem na zádech.

JUSTINA DANIŠOVÁ

Původně je sice učitelka geologie a biologie, ale víc než kameny teď řeší publikace pro děti, metodiky pro učitele a lektoruje semináře pro rodiče, pedagogy a další průvodce dětí. Tvoří aktivity pro weby ucimesevenku.cz, badatele.cz a jdeteven.cz. Ve TEREZA, vzdělávací centrum, z.ú. pracuje od roku 2003 a postupně ji to od vzdělávání dětí v terénu posunulo k vzdělávání učitelů, lektorů a průvodců dětí.

Se svou rodinou tvoří web svobodnahra.cz, který se snaží ukázat jak zásadní a důležitá je zdánlivě obyčejná dětská hra. V roce 2020 vydala se svým mužem Petrem knihu Svobodná hra – Jak nechat vyrůst radostné, odolné a samostatné děti.  Doma si s dětmi víc hraje, než se učí, a po nocích píše články do časopisů a na blogy. Potkat se můžeme například každý měsíc na stránkách Krásného roku.

Často při testování nových lekcí s dětmi objeví něco úplně jiného, než bylo v plánu. Nejraději řádění, bádání a dětskou hru pozoruje přes hledáček foťáku..

 

online kurz   

NASTARTUJTE CESTU VEN

Hodnota kurzu je 6 000,-.

Cena desetitýdenního kurzu pro vás je díky podpoře našich partnerů 3 000,- nebo 120 EUR.*

Přihlašování za předprodejní cenu končí 31. srpna.

Cena do 31.8. je 3 000,- nebo 120 EUR.
Cena do 21.9. je 3 500,- nebo 140 EUR.

*Platbu je třeba uhradit nejpozději do 5 kalendářních dnů od přihlášení.

 

Přihlašování končí 21. září 2021.

 

Zbývá:

MÁTE OTÁZKY?

Napište na: kurzy@ucimesevenku.cz 

Volejte na: 704 432 008 (po-pá, 9 -17h)

KURZ V ČÍSLECH:

 

0
KROKŮ VEN
0
TÝDNŮ
0
ÚČASTNÍKŮ KURZŮ
0
REFERENCÍ

TĚŠÍME SE NA SPOLEČNÝ ČAS V KURZU!