nastartuj
cestu ven

5 týdenní online kurz

Zjisti, jak jednoduše
učit venku celý rok

 

choďte za školu,
naučíte se toho víc

5 klíčových témat

V 5 týdnech zjistíš, proč vyrazit s dětmi ven, jak se vybavit, kde a co venku učit ve všech ročních obdobích.

100 lekcí ven

Získáš přes 100 hotových lekcí, které hned využiješ ve výuce různých předmětů na 1. stupni ZŠ.

Změna výuky, která má dopad

Venku zlepšíš vzdělávací výsledky, fyzické i psychické zdraví dětí i vztahy ve třídě.*

* Dle výzkumů shrnutých v naší knize
Tajemství školy za školou.

5 TÝDNŮ = 5 KROKŮ VEN

Aneb co je v kurzu


Proč ven

1. KROK

Najdeš své důvody proč chodit pravidelně ven i zdroje a argumenty podložené výzkumy, které využiješ ve svém okolí.


Vybavení ven

2. KROK

Sestavíš si s dětmi svůj seznam, co si zdarma venku vyrobíte, sesbíráte a co je dobré si koupit (a nebude toho moc).


Kde učit

3. KROK

Společně s dětmi zmapujete, kde všude na vás čeká interaktivní učebna a najdete různé způsoby, jak ji využívat.


Co a jak učit venku

4. KROK

Chybí ti inspirace, co vše učit venku? Tady ji objevíš a hned vyzkoušíš. Čeká na tebe 100 lekcí, které lze rovnou vzít ven.


Venku celý rok

5. KROK

Posuň své hranice a nauč se s dětmi využívat různé počasí i všechna roční období


Navíc na to nebudeš sám ani sama


Podporující skupina

Součástí kurzu je uzavřená FB skupina, kde poznáš své spolužáky, můžeš sdílet své nápady, otázky, zádrhely a získat podporu a inspiraci od ostatních.

.


2 online setkání

Součástí kurzu jsou také 2 online setkání. Můžeš se těšit na sdílení zkušeností naživo s dalšími účastníky kurzu a další inspiraci do výuky. Datum a čas upřesníme v rozcestníku kurzu.


CERTIFIKÁT

Kurz je akreditovaný MŠMT.
Pro ty, kteří aktivně projdou všechny kroky a otestují je v praxi, jsme připravili osvědčení o absolvování kurzu.


JAK KURZ PROBÍHÁ?

Aneb časté a dobré otázky


Začátek a konec

Kurz začíná 1. října a skončí 5. listopadu. Ale členská sekce je vám otevřená až do konce školního roku!

Kdy kurz probíhá

Není třeba být v konkrétní čas online. Je jen na tobě, kdy a jak hluboko se do kroků ponoříš. Dvě online setkání jsou dobrovolná.

Otevření kroků

Každé úterý ráno se otevře nový krok. Upozornění ti přijde e-mailem.

Jak si kurz pustím

Kurz si můžeš pustit kdykoliv na počítači, tabletu i telefonu. Stačí se přihlásit do členské sekce, kam dostaneš přístup po zaplacení.

Pro koho je kurz

Kurz je určen především učitelům 1. stupně ZŠ. Rozvíjí se v něm ale pravidelně i vychovatelé, učitelé MŠ, 2. stupně ZŠ, rodiče a průvodci dětí, které to táhne ven.

Jak dlouho mám přístup do kurzu

Kurz v členské sekci máš přístupný celý školní rok. Vše si můžeš v klidu vyzkoušet.

Osvědčení

Pro ty, kteří aktivně projdou všechny kroky a otestují je v praxi, jsme připravili osvědčení o absolvování kurzu.

Co kurz obsahuje

5 kroků, 100 lekcí, přes 20 videí, metodiky, příklady z praxe, návody na pomůcky, pracovní listy, 2 online sdílení, uzavřenou skupinu a bonusové kroky.

Akreditace

Kurz je akreditován MŠMT. Po splnění všech kroků vám vystavíme certifikát o úspěšném absolvování kurzu.

CO ŘÍKAJÍ ÚČASTNÍCI?

Aneb zkušenosti z praxe


„Kurz je PLNÝ INSPIRACE, her, metod, fotek, videí, pracovních listů... Myslím, že by jím měl projít každý učitel/ka. Je to RADOST 🙂
Monika Pešatováp. učitelka ze ZŠ Slatiňany
„Kurz ti dá hlavně JISTOTU a SEBEDŮVĚRU vyrazit ven. V kurzu potkáš zkušené učitele a hlavně jejich nápady nejen pro učení venku"
Markéta Vokurkovázkušená venkovní učitelka ze ZŠ Kunratice
"V kurzu půjdeš KROK ZA KROKEM na cestě k učení venku a získáš oporu i po úspěšném absolvování. Učení venku stojí za to :-)"
Andrea Tláskalováneuvěřitelná venkovní učitelka ze ZŠ Zbiroh
Škoda, že jsem kurz neznala dříve, mohla jsem si UŠETŘIT MNOHO SLEPÝCH ULIČEK a nesnází. Kurz mi otevřel dveře ven.
Jana Šedázačínající p. učitelka, lektorka

WEBINÁŘ O KURZU ZDARMA

Nahlédni pod pokličku a potkej průvodkyně kurzu

Chceš vědět víc? Nahlédnout do kurzu?
Potkat se s průvodkyněmi kurzem? 

Přidej se na webinář 5.6. od 20h

Představujeme v něm 5 zásadních kroků v učení venku a odpovídáme na vaše otázky.

CENA 5týdenního kurzu

NASTARTUJ CESTU VEN

5 týdenní online kurz
+ 100 lekcí ven

NASTARTUJ CESTU VEN

Hodnota kurzu je 9 000 Kč.

 

Snížená cena kurzu
do 30. 6.  4 500 Kč 
(184 EUR)

 

 

Získáte týden rozvoje za 700 Kč


co získám?

  • 5 týdnů kurzu
  • 2 online setkání naživo
  • 100 lekcí přímo do výuky
  • metodické tipy k rozvoji
  • přístup celý školní rok
  • uzavřená fb skupina

PRŮVODKYNĚ KURZU

Rády tě pozveme ven


JUSTINA
DANIŠOVÁ

Průvodce, vymýšleč, testovač a fotograf venkovních aktivit. Původně je sice učitelka geologie a biologie, ale víc než kameny teď řeší natáčení videí, focení her jako pozvánky ven, publikace pro děti, metodiky pro učitelelektoruje semináře pro rodiče, pedagogy a další průvodce dětí.

Tvoří aktivity pro weby ucimesevenku.cz, svobodnahra.cz a jdeteven.cz. Píše každý měsíc do Krásného roku. Se svou rodinou vydala knihu Svobodná hra.  

ŠÁRKA
DOLEŽALOVÁ KŘEPELKOVÁ

Už třináct let je lektorkou zážitkové pedagogiky v Prázdninové škole Lipnice. Pro děti i dospělé a vytváří hry a metodiky, ze kterých získávají zkušenosti a poznatky do reálného života na vlastní kůži. V rámci doktorského studia Ekopsychologie se věnuje otázce, co dětem přináší kontakt s přírodou a proč by v ní měli trávit více času. 

Nedokáže dělat jen jednu věc, všechny její oblasti ale propojuje příroda jako nekonečný prostor pro sebepoznání a překonávání výzev, ideálně s batohem na zádech.

REFERENCE ABSOLVENTŮ

Co jim kurz přinesl?

Moc děkuji za nový impuls do další výuky. Vaše nadšení je velmi nakažlivé a já mám díky Vám a Vašemu kurzu opět obrovskou chuť učit!!🍀 Jsem opravdu vděčná za to, že jste mi přišly do života, Vaše nadšení, nápady a způsob, jakým prezentuje učení venku je skvělé, opravdu silně nakažlivé a já budu moc ráda, když se od Vás ,,podobně nakazí" i mnoho dalších učitelů a lidí, kteří pracují s dětmi. Přeji krásné dny a na jaře a určitě se budu chtít zúčastnit dalšího jarního kurzu!
Martina Korandováp. učitelka ZŠ Most
Mockrát děkuji za velmi zajímavý druh online vzdělávání. Velice mile mě překvapilo, že není nutné poslouchat vzdělávací přednášky hodinu, dvě, tři a přitom je to tak motivující a aktivizující. Myslím, že mi to hodně dalo a určitě se ještě budu dále zabývat tématy, o kterých jste v jednotlivých krocích mluvili. Mockrát děkuji a přeji mnoho sil.
Tereza Lerchováp. učitelka MŠ Duha
Děkuji za váš kurz Nastartuj cestu ven. Kurz u mne opravdu nastartoval cestu ven. Utvrdilo mě to v tom, co jsem uvnitř sebe tušila, dal mi neskutečnou dávku inspirace a hlavně vím, že venku jde dělat opravdu všechno. A děti to venku baví. Mají i více iniciativy a chutě pracovat.
Mgr. Božena Košnerováp. učitelka ZŠ Chvalšiny
Čas strávený s kurzem Nastartuj cestu ven byl pro mě velkým přínosem a hodně mě v učení venku posunul (cítím, že správným směrem). Našla jsem zde spoustu inspirace a dověděla se množství nových informací a myšlenek. Ten posun v učení venku za pouhých pět týdnů je významný a těším se, že bude dále pokračovat. A to jen díky vám. Mnohokrát děkuji za skvělý kurz. Byl to nejlepší a nejpřínosnější kurz, který jsem absolvovala.
Ivana Skácelováp. učitelka ZŠ Pacov
"Na první hodině v září dostali moji žáci bílý papír, který měli popsat tím, co by chtěli v hodinách dělat. Každý žák napsal, že by se chtěl učit venku. Přihlásila jsem proto do kurzu, abych získala podněty, impulsy, inspiraci, ukázky dobrých hodin a hlavně argumenty pro diskusi s vedením. A to se povedlo. A dostala jsem ještě mnohem víc. Hlavně chuť nevzdávat se a zkoušet znovu a znovu. Spousta materiálů pro mě znamenala AHA-efekt."
Jana Drábkováp. učitelka z 10. ZŠ Plzeň
"Pracuji jako vychovatelka ve školní družině. Náš čas venku se doposud omezoval na hraní si na houpačkách, kolotoči a na míčové hry na hřišti. Uvědomovala jsem si, že s dětmi chodím ven málo a mám obavy, že tam budou zlobit. Kurz mi přinesl nový pohled, i přes to, že je spíše zaměřen na učitele. Našla jsem v něm řadu podnětů, které mohu zkoušet v praxi a zkoumat, jak na to děti reagují a co to dělá se mnou. Jsem na začátku svého přehodnocování a změny celého přístupu. Děkuji."
vychovatelka v družiněZŠ Zbytiny
"I když je kurz převážně zaměřen na ZŠ a já učím v mateřince, získala jsem spousta nápadů, pracovních listů, tvoření, ze kterých budu čerpat. Vše si lze přizpůsobit, zjednodušit či obměnit i na nižší věk."
Pavlína Vlásková, p. učitelka z MŠ
Tento kurz srozumitelnou formou předává praktické návody, jak zapojit do výuky venkovní prostředí. V poměrně příjemném tempu, které se dá stíhat, ukazuje jednotlivé kroky (motivace, plánování, metodika, učení venku...). Já jsem byla opravdu nadšená!
Radka Otáhalováp. učitelka z Montík Hranice
Tento kurz se dotýká mnoha aspektů učení, které je dobré míti na paměti. Je tu vše na jednom místě, člověk nemusí hledat, co vše bude potřebovat, nemusí zkoušet a dělat zbytečné chyby. Mnoho věcí před ním zkusil někdo jiný a nabízí tuto svoji zkušenost pro zkrácení cesty. Ale hlavně, díky tomuto projektu víme, že v tom nejsme sami. Nepochopení rodičů, nepochopení kolegů. To mi bralo na začátku hodně energie, kterou jsem mohla vložit do samotných lekcí pro děti.
Eva Pospíchalovázkušená učitelka ze ZŠ Chotěboř
"Celkově zajímavé pro učitele na 1. stupni, učení venku se dá využít ve všech předmětech. Povšimnutí si věcí, které jsme dříve nevnímali a jejich využití. Zlepšení vztahu učitel - žák, větší motivace k učení pro děti i učitele. Objevování nových věcí. Radost z nadšení žáků. Zajímavé výsledky. Jak z mála udělat hodně, ze zdánlivě obyčejného udělat zajímavé a důležité."
Helena Maláp. učitelka ze ZŠ Starý Plzenec
Staňte se součástí smysluplného, profesionálně vedeného kurzu, který ve Vás vzbudí motivaci vyrazit ven a vlastně to chtít pořád - být venku ať už "jen tak" nebo s jasným plánem a záměrem, co chcete dětem při pobytu venku předat. Kurz Vám nabídne nejen nápady na venkovní činnosti, ale také významný prostor pro to, podívat se na sebe jako na průvodce/pedagoga a na své pracovní metody tak trochu "pod lupou". Získáte příležitost vidět se novou optikou a zároveň se podívat pod pokličku jiným institucím. Je fajn vykouknout ze své bubliny!
Katka Simajchlováprůvodkyně ze školičky Montessori andílci v Litoměřicích
Jste také učitelé, co dávají přednost tištěné hmatatelné publikaci před virtuálnem? Věřte, tento kurz je i pro Vás. Taky jsem si myslela, že bez zhmotněné metodiky v deskách tyto kurzy nejsou nic pro mě. Ale věřte, že dostanete tolik trvalých návodných odkazů se zkušenostmi od tolika lidí, že by to žádná svázaná metodika neobsáhla. A hlavně, odkazy ač trvalé, tak k nim stále přibývají další a další nápady, co se dá jak udělat jinak a co kdo kdy odzkoušel. A žádná vázaná metodika se vám v knihovně neaktualizuje. Nemluvě o pracovních listech jednoduše ke stažení. Mohu hen doporučit.
Monika HoškováZŠ Dobiášova Liberec, učitelka PŘ, CH a pracovních činností

Přihlašování končí 24. 9. 2023

 

Zbývá:

Máš otázky?

Pokud máte organizační či finanční otázky, chcete se přihlásit do kurzu či na seminář, potřebujete vystavit osvědčení nebo vám něco nefunguje? Napište či volejte:

kurzy@ucimesevenku.cz

Láká vás učení venku? Váháte jak začít či jak chodit ven častěji? Na webu jste nanašli, co jste potřebovali? Nebo máte vlastní lekci či příklad dobré praxe? Napište či zavolejte:

tym@ucimesevenku.cz

Mgr. Justina Danišová    

723 234 028

5 týdenní online kurz
+ 100 lekcí ven

NASTARTUJ CESTU VEN

Hodnota kurzu je 9 000 Kč.

 

Snížená cena kurzu
do 30. 6.  3 500 Kč 
(144 EUR)

 

od 1. 7. je  4 500 Kč
(184 EUR)

 

Získáte týden rozvoje za 700 Kč